Cart Link

6 найпоширеніших поломок ноутбуків Apple

Портативні комп'ютери Apple за якістю збірки і комплектуючих, а також з програмного забезпечення значно перевершують техніку від інших виробників. Вони розраховані на тривалу безперебійну експлуатацію і рідко створюють проблеми своїм власникам. Однак навіть настільки надійні пристрої іноді все ж перестають коректно працювати. У даній статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші неполадки MacBook і ефективних способах їх усунення.

Проблеми з включенням Макбук

Якщо портативний комп'ютер не запускається взагалі, не демонструє будь-якої реакції на натискання кнопки включення, самостійно виявити неполадку досить складно. Єдиним розумним виходом в такій ситуації буде звернення в сервіс для проведення професійної діагностики.

До найбільш поширених причин такого явища відносяться:

  • поломка самої кнопки. Цілком можливо, що в результаті механічної дії або спроби самостійного розбирання апарату від'єднався або був пошкоджений шлейф. Це найпростіша проблема, яка «лікується» заміною або підключенням деталі до конектора;
  • відмова блоку живлення. Незважаючи на надійність даної деталі, вона все ж виходить з ладу через різкі перепади напруги в електричній мережі або механічних пошкоджень, викликаних падінням. Рішення - заміна БП на оригінальну деталь. Настійно рекомендуємо не використовувати китайські підробки, які можуть нашкодити пристрою;
  • знос або пошкодження акумуляторної батареї. В цьому випадку лептоп не починається без підключення до мережі або після запуску відразу ж відключається через коротке замикання. Для вирішення проблеми достатньо встановити нову АКБ;
  • мікропошкодження системної плати. Обійтися без втручання спеціалістів у цій ситуації точно не вийде, так як потрібно проводити повну діагностику компонентів материнки, лагодити її із застосуванням спеціального інфрачервоного обладнання.

Проблеми з автономністю

  • знос батареї. Сучасні Li-ion акумулятори розраховані на тривале використання, але вони не вічні. Уже через рік-півтора експлуатації портативного комп'ютера терміни його автономної роботи значно скорочуються, тому потрібна заміна;
  • пошкодження кабелю MagSafe. Якщо обрив виявляється в основі шнура, можна просто вкоротити його і продовжити роботу. В іншому випадку не обійтися без покупки нового виробу;
  • вихід з ладу зарядного пристрою. Найчастіше вирішити цю проблему можна тільки шляхом заміни БП, так як перепайка окремих його компонентів обійдеться недешево.

Лептоп від Епл не завантажується

Якщо MacBook Air або Pro запускається, але після включення ви бачите білий екран або повідомлення про наявність помилок, причину слід шукати в наступних неполадки:

  • відмова жорсткого диска. Його можна відновити за допомогою програмного забезпечення, яке виявляє збійні сектора і виводить їх за межі видимості операційної системи. Але ця процедура займає багато часу і не гарантує успіх. Тому краще все ж замінити HDD, одночасно скориставшись такою послугою СЦ, як відновлення даних;
  • знос, пошкодження або банальне від'єднання шлейфу;
  • вихід з ладу відеокарти. Білий екран - явна ознака того, що з чіпом не все гаразд. В якості вирішення можна запропонувати заміну деталі, але вона повинна виконуватися тільки кваліфікованим інженером. В іншому випадку коректна робота графічного адаптера не гарантовано.

Немає зображення на MacBook

Відсутність зображення, виникнення артефактів, горизонтальних або вертикальних смуг цілком може вказувати на вихід з ладу все тієї ж відеокарти. Також користувачі MacBook часто стикаються і з такими несправностями:

  • не працює система підсвічування. В цьому випадку картинку на екрані можна розгледіти під спрямованим на нього яскравим ліхтариком. Рішення - заміна лампи (світлодіодів) або відновлення инверторного перетворювача напруги;
  • механічні пошкодження матриці. Вона однозначно змінюється на нову, так як способів усунути глибокі подряпини, тріщини або відколи поки не придумали.

Для виявлення причин зникнення картинки доцільно також перевірити цілісність шлейфів, що з'єднують матрицю з материнки і компоненти системи підсвічування.

Проблеми з дисплеєм лептопів від Епл можна розділити і за моделями апаратів. Наприклад, якщо виникають складнощі з висновком картинки в Макбук Про, в 90 відсотках випадків винуватицею виявляється відеокарта від NVidia. Практично у всіх моделях Ейр слабкою ланкою виявляються термодатчики.


Проблеми з клавіатурою на MacBook Pro

Одне з ключових переваг портативних комп'ютерів від Епл - надзвичайно зручна клавіатура. Однак є виняток - Макбук Про. У цьому апараті виробник спробував поекспериментувати з пристроєм введення, але нічого доброго з цього не вийшло. У моделі 2016 року компанія застосувала абсолютно новий механізм "метелик", який викликав масу нарікань. Кнопки заїдали і просто не реагували на натискання, під ними практично миттєво накопичувалось величезна кількість пилу, що заважало зручності користування.

Зміни в конструкції 2017 року допомогли частково вирішити проблему, але кількість скарг залишалося майже на колишньому рівні. Нехай і значно повільніше, але клавіатура все ж виходила з ладу. Тому виробникові довелося надавати гарантію, яка охоплювала всі моделі Pro, що випускаються з 2015 року.

Макбук зависає або "глючить"

Відразу ж після покупки портативний комп'ютер просто «літає», миттєво відкриває програми та файли. Але з часом його робота раптом починає сповільнюватися, виникають неприємні зависання. Дана проблема може бути пов'язана як з апаратними, так і з програмними несправностями, що вказані нижче:

  • несправності жорсткого диска, поява збійних секторів, які заважають нормальній роботі накопичувача і всього пристрою. В якості вирішення підійде заміна HDD на новий або установка сучасного SSD;
  • шкідливий софт, програми шпигуни, віруси та інше. Все це потрібно знайти і видалити, для чого можна скористатися спеціальним ПО. Як приклад наведемо лише найпопулярніші антивіруси - ESET Cyber Security Pro для надійної комплексного захисту, Malwarebytes для видалення рекламного контента і різноманітних троянів, безкоштовні Avira або Avast;
  • застаріла версія програмного забезпечення, яке потрібно регулярно оновлювати;

використання додатків, несумісних з технічними характеристиками «заліза»;

  • недолік оперативної або вбудованої пам'яті. Проблема вирішується модернізацією портативного комп'ютера. Можна встановити на Макбук новий жорсткий диск або замінити старий на твердотільний накопичувач SSD, додати додаткову планку оператіви.


Якщо програмні неполадки при наявності певного досвіду можна усунути своїми силами, то для ремонту апаратної частини краще все ж користуватися послугами професіоналів. Це дозволить значно прискорити відновлення працездатності ноутбука, а також виключити випадкові поломки або пошкодження внутрішніх деталей, що виникають із-за некваліфікованого втручання в роботу пристрою.





Про BigMag:
<strong>10 років</strong> на ринку України
10 років на ринку України
Більше <strong>100.000 клієнтів</strong>
Більше 100.000 клієнтів
4 магазини в Україні
1000+ відгуків на Google, середня оцінка 4,6*
Працюємо <strong>7 днів</strong> в тиждень та <strong>12 годин</strong> кожен день
Працюємо 7 днів в тиждень та 12 годин кожен день
Аудитирія в Instagram 117.000 та TikTok 112.000
Whatsapp
Замовити через telegram