Cart Link

Що таке 2D-, 2,5D- і 3D-скло і чим вони відрізняються

Ознакамівшісь з докладними характеристиками цікавить вас смартфона, ви напевно могли зустріти в характеристиках екрана позначки "2D", "2,5" або ж "3D". Якщо вам не відомі дані терміни, то можливо ви зацікавилися - що ж це таке? У даній статті ми розповімо, що з себе представляють ці 2D-, 2,5D- і 3D-екрани, їх основих відмінності і властивості.

Як з'явилися скла 2D, 2,5D і 3D

За останні кілька років розвиток виробництва мобільних телефонів і смартфонів сильно стрибнув в гору. Смартфони розвивалися як в начинці, так і в дизайні. Одним з дизайнерських рішень стало введення 2D-, 2,5D- і 3D-стекол.

Види стекол для смартфонів

Ці скла прийшли на зміну прозорого пластику, що захищає дисплей від різного роду "загроз". Загартоване скло міцніше пластику і краще переносило тривалі навантаження, так як пластикові покриття часто мали на собі потертості, які з'являлися через деякий час використання. Скло стало ідеальним рішенням, і відносно не дорогим, так як кріплення скла нічим не відрізнялося від кріплення пластикової пластини. А тепер про кожне скло по порядку.

Що таке 2D-скло

2D-скло характерно тим, що воно абсолютно плоске, його краю впираються в корпус, або зовсім втоплені в нього і ховаються за рамкою. Грані скла не піддаються шліфовці, так як вони не видно за гранями телефону і користувач не контактує з ним. Єдиний вид обробки, з якої скло стикається - це видалення гострих частин і зазубрин.

2,5D і 2D скло

Головне достоїнство 2D-стекол - недороге виробництво. 2D-екран відмінно виконує свою головну задачу, а саме захист дисплея за свою невисоку вартість.

Що таке 2,5D-скло

З розвитком виробництва смартфонів з сенсорним екраном, стали частіше зустрічатися 2,5D-скла, які відрізнялися від 2D-стекол округленими краями, які надали смартфонам естетичності і комфорту у використанні. Вони використовуються для покриття звичайних, плоских дисплеїв смартфонів.

2,5D екран смартфон

З таким дизайном, гострі грані корпусу смартфона перестали приносити дискомфорт коли Ви тримаєте смартфон в руках. Дизайн корпусу смартфонів, щоб гармоніювати зі склом, став теж більш округлим. 2,5D-екрани стали використовувати починаючи з виходу iPhone 6, який мав якраз таке скло, хоча в Apple такий екран назвали трохи по-іншому - Zopo Touch. Пізніше таке виконання скла на фронтальній стороні смартфона стало з'являтися все частіше, і отримало широкий обсяг виробництва і масу шанувальників.

Головні переваги 2,5D-скла: воно якісніше ніж 2D-варіант, і не таке складне у виробництві як 3D. Неспроста їх називають «золотою серединою» в захисті дисплея склом.

Що таке 3D-скло

3D-скло помітно відрізняється від 2D і 2,5D тим, що його краю зігнуті і упираються в корпус. Самий відомі поточні приклади такого екрану, це лінійка Samsung Galaxy з приставкою Edge, S8, S8 Plus або Note 8. Також існує інше виконання 3D-екрану - це зігнуте скло, що повторює форму корпусу (як в LG Flex або Samsung Galaxy Round). Таке виконання дозволяє отримати більший обсяг картинки і нові почуття під час користування смартфоном.

3d скло

Перевагами 3D-скла можна назвати його незвичайність і збільшену глибину дисплея.

Що ж краще?

У підсумку, хочеться сказати, що смартфон кожен вибирає під себе: кому-то зручніше користуватися 2D-екраном, кому-то 2,5D або 3D - це справа смаку і зручності. Але з огляду на популярність і кількість шанувальників, дуже сильно лідирують смартфони саме з склом 2.5D. Це може бути пов'язано з тим, що таке виконання надає більшої монолітності смартфону. Скло 3D поки виглядають дуже незвично, і часом навіть дивно, але з іншого боку - досить футуристично. 2D-скла зараз дуже рідко використовуються в пристроях і поступово йдуть з ринку, поступаючись місцем більш сучасним варіантам.

Про BigMag:
<strong>10 років</strong> на ринку України
10 років на ринку України
Більше <strong>100.000 клієнтів</strong>
Більше 100.000 клієнтів
1000+ відгуків на Google, середня оцінка 4,6*
Аудитирія в Instagram 117.000 та TikTok 112.000