Товар
Кількість
Сума
Зміст статті[показати текст]
9 вересня 2015 року компанія Apple представила нові Iphone 6s і 6s Plus . Новинок було безліч, але зараз ми з Вами поговоримо саме про ці два пристрої. А зробимо ми це тому, що розробкою одного і того ж процесора Apple A9 (саме так називається новий процесор нового iPhone 6s) займаються дві різні компанії: SAMSUNG і TSMC. І ці два виробники в свою чергу хоч і використовують ідентичні транзистори FinFET, але готові чіпсети від SUMSUNG побудовані за нормами нового і більш досконалого 14-нанометрового техпроцесу, тоді як рішення від TSMC розробляються за нормами «старої» 16-нанометровій технології. «Всесвітня Мережа» рясніє заголовками про те, що «не купуйте телефон з« SAMSUNG », придбайте пристрій з SoC від TSMC». Отже, прийшов час разом з Вами розібратися, який же у Вас стоїть процесор, які їх відмінності, у кого є переваги, а де є недоліки, і в кінці статті ми підведемо підсумки і з'ясуємо, чи варто все ж звертати на це увагу при виборі пристрою.
Поговоримо про їх зовнішній вигляд.
На наведеній нижче фотографії видно, процесор від TSMC більше в розмірах від процесора SAMSUNG приблизно на 10%. Це можна пояснити тим, що 14-нм техпроцес більш «тонкий» і «компактний» ніж 16-нм рішення. На практиці, розміри ніяк не впливають на зовнішній вигляд пристрою, на відчуття у використанні і так далі. Тобто робимо висновок, фізичні розміри процесорів ніяк не впливають на пристрій.
Як видно з результатів синтетичних тестів в 3 випадках з 4 процесор від TSMC перевершує за результатами аналогічне рішення від SAMSUNG. Цьому логічного пояснення немає. Якщо не проводити тестів, то можна сміливо говорити, що процесор від SAMSUNG производительней, так як використовує більш досконалу 14-нанометровій технології. Але провівши тести, ми бачимо зворотну картинку. Чому це так, невідомо нам, і навряд чи виробники розкриють цю «таємницю». Ми з Вами можемо використовувати стандартні тести і Бенчмарки, і орієнтуватися тільки на їх результати, за якими видно, що TSMC перевершує свого «побратима». Нагадуємо, що це лабораторні тести. Та й самі відмінності настільки маленькі, що пересічний користувач не зможе жодним чином помітити цю різницю так як на практиці обидва пристрої, поводяться ідентично. Запуск додатків одноразовим натисканням, швидкість роботи в браузері, робота з відео ... та інше ... і як виявилося, обидва пристрої на практиці поводяться однаково. Робимо висновок, в реальній експлуатації обидва пристрої поводяться ідентично і різниці ніякої немає, але не заперечуємо того, що в синтетичних тестах рішення від TSMC незначно перевершує аналога з SAMSUNG.
Цей параметр ми не будемо детально описувати, так як обидва пристрої «гріються» практично ідентично. Залежить це від того, що на ньому роблять (грають, просто телефонують, Інтернет, перегляд або запис відео), від температури навколишнього середовища, від наявності або відсутності чохла і навіть від того, як ви тримаєте пристрій. За весь час тестування різниця в температурах нагріву не перевищувала одного градуса. І тому ми сміливо робимо висновок, що виробник процесора не впливає на температуру нагрівання. Різниця може становити всього 2-3 градуси.
Для визначення, заходимо в AppStore і завантажуючи додаток Lirum Device Info. У самій програмі переходимо у вкладку «CPU» і бачимо значення. Далі порівнюємо за назвою параметрів.
Apple iPhone 6s:
Apple iPhone 6s Plus:
Ось Ви і визначили, хто є виробником процесора вашого пристрою. Підведемо підсумки. Якщо ще раз пройтися по всіх пунктах, то стає зрозуміло, що відмінності в однакових пристроях, але з різними процесорами нету! У реальному експлуатації домогтися навантажень синтетичних тестів практично неможливо. І нарешті, для підтвердження Наших слів, хоти привести офіційну відповідь компанії Apple на заяви про те, що «необхідно вибирати пристрій з процесором виробництва TSMC»:
Компанія Apple, і ми в свою чергу після проведення своїх тестів не рекомендуємо зациклюватися при виборі конкретного виробника процесора для свого пристрою. Та й здійснити таку перевірку можна лише тільки після активації пристрою, що спричинить за собою неможливість повернення його.