Вітаємо! Ви знайшли таємну зону на сайті. Тут Дідусь Мороз сховав промокод зі знижкою на всі Apple б/у. Надайте цей промокод New-Year менеджеру при оформленні замовлення та отримайте супер-знижку.
New-Year
Cart Link

Все про MacBook Pro

Ось і прийшов 2018 рік: компанія Apple оголошує вихід "розумної" колонки HomePod, за чутками, випуск одного або навіть трьох нових смартфонів, а також оновлену модельну Pro-лінійку ноутбуків MacBook . І саме цій лінійці ноутбуків буде присвячена ця стаття.

Огляд ноутбуків MacBook Pro

У попередніх матеріалах ми вже розповідали вам про загальну історію ноутбуків MacBook , які були перші моделі і до чого вони прийшли. Після ми підказували вам як і будь MacBook вибрати , виходячи з ваших занять і потреб. Тут ми розширимо матеріал з історії та розповімо детальніше про те, що таке Макбук Про, як він вперше з'явився, що нового привніс і розберемо його детальні характеристики. Пізніше, ми також розберемо і інші актуальні моделі цих ноутбуків - MacBook Air і MacBook 12.

Як з'явився MacBook Pro

Знаючи історію цих пристроїв, можна згадати, що до виходу в світ вже всім відомих MacBook, спочатку випускалися PowerBook і iBook. Ці ноутбуки працювали на процесорі PowerPС (після переходу з процесорів Motorola), який і віддав частину свого імені ноутбуків від Apple - Power Book. До чого це все? Саме черговий перехід з "застарілого" процесора і послужив поштовхом до створення лінійки MacBook Pro . Але про все по порядку.

Перехід на нові процесори

Компанія Apple розуміла, що у IBM немає можливості проводити необхідні чіпи, а процесор PowerPC 970FX - абсолютно не вписується в майбутні розробки компанії. Перехід на оновлені процесори також був обумовлений зниженням собівартості вироблених комп'ютерів і ноутбуків, а також підвищенням їх продуктивності і зниженням енергоспоживання.

Стів Джобс про перехід на Intel на WWDC 2005

Apple і Intel вперше оголосили про співпрацю в 2005 і планували почати випуск оновлених комп'ютерів з процесорами Intel Core Duo влітку 2006 року. Сталося це 6 червня 2005 на конференції WWDC, коли Стів Джобс офіційно представив перехід на чіпи від Intel. Основними причинами переходу були: високий нагрів при роботі, а також не вчасна поставка нових моделей процесорів виробником, через що вихід лептопа PowerBook G5 постійно відкладався. Саме через це Apple вирішила прискорити цей процес, і випустила в продаж перший iMac на процесорі Intel вже в січні 2006-го.

перше покоління

Після того, як Apple прискорила перехід своїх комп'ютерів на новий процесор, то вихід оновленої лінійки ноутбуків теж повинен був відбутися найближчим часом. Так, в 2006 році, на конференції яку проводила компанія Епл - Macworld Conference & Expo, Стів Джобс презентував найперший Макбук Про. Це пристрій було націлене для використання в професійній сфері. Таку назву ноутбук отримав через відхід від процесорів PowerPC і відмови від всіх використань з'єднань з їх назвою, а також через те, що Apple вирішила додати в назву ноутбука слово "Mac", як в iMac.

MacBook Pro 2006

Зовні перший Макбук Про був схожий на попередню модель - PowerBook G4, але став трохи більше і тонше. Цей ноутбук отримав моделі з екраном на 15 і 17 дюймів. Крім його основних характеристик, таких як процесор Інтел Core Duo з тактовою частотою 1,83 - 2,16 ГГц, два роз'єми RAM до 2 ГБ, відеокарта компанії ATI Radeon X1600 і 80-120 ГБ HDD, цей ноутбук також мав велику кількість оновлень і нововведень:

  • Поява над дисплеєм вбудованої камери iSight;
  • ІК-датчик, який дозволяв працювати з програвачем ноутбука дистанційно;
  • З'явився роз'єм живлення Magsafe , збільшилася потужність до 85 Вт і енергоємність батареї до 60 Вт / год.
  • Безшумна робота ноутбука, клавіатура з додатковим освітленням та збільшений трекпад.

Але, як і гідності, в новинці були і недоліки:

  • Зник слот PCMCIA (розширення пам'яті) і порт FireWire 800;
  • CD-привід був повільніше аналога, який був встановлений ще в PowerBook G4.

MacBook Pro 2006 року на столі

Незважаючи на недоліки, MacBook Pro був справжнім проривом серед портативних комп'ютерів як по продуктивності, так і за можливостями. Тому ця лінійка почала розвиватися колосальною швидкістю, випускаючи все нові і більш продуктивні моделі.

розвиток лінійки

У 2006 році випуск моделей першого покоління макбуков Про не закінчилася. Під кінець 2006-го року ці пристрої отримали двоядерні процесори від компанії Інтел - Core 2 Duo, а також збільшений удвічі обсяг ОЗУ і жорстких дисків. Влітку 2007 року Епл випустила моделі з LED-дисплеєм з підсвічуванням, продуктивними відеокартами Нвідіа GeForce 8600M GT і підтримкою Wi-fi за новим стандартом. У проміжку між 2007 і 2008 роками вийшли ноутбуки з оновленим процесором Кор 2 Дуо з частотою до 2,5 ГГц і шиною 667 - 800 МГц. До цих пристроїв також додали обсяг HDD і RAM в обсязі 8 ГБ. Але справжні зміна відбулися трохи пізніше.

MacBook Pro 2006 і MacBook Pro 2008

Наступне покоління - цілісний MacBook Pro Unibody

Оновлена лінійка Про-ноутбуків від Епл була представлена в жовтні 2008 року на прес-конференції, яка проводилася в головному офісі компанії. Найголовніше і помітне відміну від попередніх версій Макбук Про - корпуси Unibody (юнібоді), виточені корпусу з цілісного листа алюмінію. Використання цієї технології дозволило створити ноутбуки ще більш міцними і зручними.

MacBook Pro 2008 Unibody

З основних характеристик MacBook Pro Unibody - це процесор Інтел Кор 2 Дуо з частотою до 2,53 ГГц, який компанія використовувала в минулій версії ноутбука, подвійний відеоадаптер NVIDIA GeForce серії 9600M GT 256/512 МБ і GeForce серії 9400M 256 МБ (на вибір) , до 320 ГБ обсяг HDD і ОЗУ в обсязі 2 ГБ. Можна також виділити гідності:

  • Установка твердотілих диска (SSD);
  • Зміна положення CD-приводу (тепер збоку, а не спереду);
  • Збільшився трекпад, що додало ще більше можливостей скролінг і мультитач-жести;
  • Магніти на кришці, які залишають невеликий зазор в закритому ноутбуці. Завдяки цьому його стало зручно відкривати однією рукою.

З недоліків цієї лінійки макбуков Про Юнібоді можна назвати:

  • Не можна працювати відразу з двома відеокартами;
  • Для перемикання відеокарти необхідно виходити з системи.

Макбук Про 2008 Юнібоді

У 2009 році, знову на наступній конференції MacWorld, Епл представили оновлену 17-дюймову модель. Вона відрізнялася матовим екраном, а також незнімним Li-Pol-акумулятором. Трохи пізніше було оголошено, що всі наступні макбуков будуть оснащені такими акумуляторами, що збільшить автономну роботу до 7 годин. У наступному, 2010 році, лінійка отримала оновлення до новітніх процесорів компанії Інтел - Core i5 і Core i7. Крім процесорів в Макбук Про з'явилися поліпшені відеоадаптери від NVIDIA - GeForce серії GT 330M 256/512 МБ і 8 Гб оперативної пам'яті. Крім цього була додана інтеграція з iPhone і iPad. Через рік - у лютому 2011, компанія Епл випустила поліпшені моделі з ще більш новою архітектурою процесорів Intel Sandy Bridge, відеокартами від AMD (Radeon HD 6490M і 6750M). Починаючи з цієї моделі ноутбуки почали підтримувати технологію Тандерболт і отримали камеру FaceTime.

Retina-покоління MacBook Pro

Його презентували вже в червні 2012 року, на черговій виставці компанії - WWDC. Він отримав абсолютно новий Retina-дисплей, з поліпшеним контрастом, щільністю пікселів і зменшенням кількості відблисків. А також молодшу модель MacBook Pro 13 "Retina (від моделі з 17-дюймовим екраном Apple відмовилися).

MacBook Pro 2012 Retina

Крім зміни дисплея, основні характеристики нового MacBook Pro Retina 2012 виглядали таким чином: процесор Інтел Core i5 або i7 з тактовою частотою до 2,6 ГГц, вбудовану пам'ять в обсязі до 1 ТБ, інтегрована (Inte HD 4000) і дискретна (NVIDIA GeForce GT 650M 1 ГБ) відеокарти, а також від 4 до 16 ГБ оперативної пам'яті. З переваг лінійки виділяють:

  • Зменшилися габарити;
  • Збільшився час автономної роботи;
  • Стали доступні вже два порти Тандерболт, а також додаткові порти USB 3.0, один SDXC-слот і вхід HDMI;
  • Збільшилося дозвіл камери (до 720р);
  • Поліпшений захист клавіатури від попадання вологи і пилу, а також більш щільне натискання клавіш.

З спірних мінусів MacBook Pro Retina 2012 можливо назвати перехід на оновлений роз'єм живлення - Magsafe 2. Багато користувачів і авторитетні експерти назвали це "кроком назад" компанії. Дизайн адаптера став менш зручний, ніж перша його версія, що призводило до його пошкоджень. Ще один недолік - відсутність CD-приводу і роз'єму для інтернету (Ethernet).

Макбук Про 2012 РЕТІНА

У 2013 і 2014 році макбуков Про РЕТІНА отримували поновлення в комплектуючих: спочатку з'явилися моделі процесорів Інтел з архітектурою Ivy Bridge і Haswell з тактовою частотою до 3,8 ГГц, які пізніше повністю замінилися на Intel Haswell (до 4,0 ГГц). Відкрите в цих ноутбуках теж змінювалися: в 2013 потужні моделі мали Intel Iris Pro і GeForce GT 750M 2 ГБ, а в 2014 році замінилися на Intel Iris Pro і AMD Radeon R9 M370X 2 ГБ. У 2015 року лінійка отримала покращену сенсорну панель з підтримкою Force Touch. Ця технологія дає можливість налаштовувати кожне натискання на сенсорну панель під певним чином впливати. Тепер вона бере до уваги не тільки звичайне дотик панелі, але і його зусилля.

Останнє покоління MacBook Pro - Touch Bar

На даний момент можна купити MacBook Pro Touch Bar , адже етая лінійка є поточним поколінням професійних ноутбуків від Епл і самими його актуальмі моделями. Apple представила нові MacBook Pro 13 без Touch Bar, MacBook Pro 13 Touch Bar і MacBook Pro 15 Touch Bar в жовтні 2016 року, на черговій прес-конференції в головному офісі компанії. Там вони вперше представили Touch Bar - мульти-тач OLED-смугу, яка замінила функціональні F-кнопки.

MacBook Pro 2016 Touch Bar

З технічної точки зору макбуков Про 2016- го року отримали наступні конфігурації: процесор Intel Core i5 з архітектурою Skylake до 3,1 ГГц (в MacBook Pro 13 "без Touch Bar), 3,3 ГГц (в MacBook Pro 13" Touch Bar) і Intel Core i7 з архітектурою Skylake до 3,5 або 3,6 ГГц (для MacBook Pro 15 "Touch Bar). з графічних адаптерів, обидві молодші версії отримали Intel Iris (540 для моделі без тачбара, і 550 для моделі з тачбаром). 13 "-версії отримали 8 Гб оперативної пам'яті, а 15-дюймова - 16 ГБ. У плані вбудованої пам'яті - від 256 ГБ до 2 ТБ (тільки для 15-дюймової моделі). З поліпшень можна додатково виділити:

  • Оновлену клавіатуру-метелика;
  • Ще більш збільшений трекпад;
  • Зменшення кількості портів до двох або чотирьох портів USB-C (може бути і мінусом);
  • Введення функціонального Touch Bar (крім версії 13 "без тачбара).

Окремо можна виділити і Touch Bar. Тачбар додає комфорту в використанні ноутбука не тільки в професійному напрямку, але і в розваги та повсякденному використанні. Велика кількість додатків і програм отримало сумісність з тачбаром і при вході, наприклад, в фото- або відеоредкатор, на новій OLED-панелі будуть присутні допоміжні кнопки редагування файлів, так само, як і в програмі для роботи з документами. У разі використання мультимедійних програм, Touch Bar надасть можливість перемикання файлів, зміни гучності або швидкого перемотування.

Touch Bar в MacBook Pro

З мінусів лінійки моделей виділяють:

  • Досить великий нагрів і шум при роботі з "важкими" додатками;
  • Недолік функціональних портів.

Незважаючи на це, MacBook Pro Touch Bar є, можливо, найяскравішим представником лінійки ноутбуків Pro. Введення тачбара замість функціональних клавіш дозволило зробити цей ноутбук ще більш привабливим і зручним у використанні, а поліпшені характеристики - справжньою робочою станцією або комп'ютером для розваг, замінюючи габаритні ПК.

MacBook Pro 13

У 2017 році лінійка Про отримала останнім на сьогодні оновлення в залозі, встановивши на ноутбуки процесори Intel з новітньої архітектурою Kaby Lake. Макбук Про 13 без Тачбара отримав процесор Intel Core i5- 7360U до 3,6 ГГц або i7-7660U до 4,0 ГГц, 8 Гб оперативної пам'яті, відеокарту Intel Iris Plus 640 і від 128 ГБ до 1 ТБ SSD. 13-дюймова версія макбуков з Тачбаром обзавелася процесорами Intel Core i5-7267U з частотою до 3,5 ГГц (також існують варіанти з процесорами Core i5-7287U до 3,7 ГГц і Core i7-7567U до 4,0 ГГц), 8 ГБ ОЗУ, відеоадаптер Intel Iris Plus і 128 ГБ - 1 ТБ вбудованої пам'яті. Найпродуктивніша версія - Макбук Про 15 Тачбар, модельний ряд якої виглядає наступним чином: процесори Intel Core i7-7700HQ, Intel Core i7-7820HQ або Intel Core i7-7920HQ, з максимальною тактовою частотою до 3,8, 3,9 і 4, 1 ГГц. Об'єм оперативної пам'яті 16 ГБ, а вбудованої - від 256 ГБ до 2 ТБ. Відкрите в MacBook Pro 15 "Touch Bar - це Intel HD 630 разом з AMD Radeon Pro 555 або 560 (2 або 4 ГБ відеопам'яті).

В інтернет-магазині BigMag можна придбати макбуков останнього покоління як з 13-дюймовими екранами (з або без Touch Bar), так і 15-дюймові. Зробити це можна перейшовши за відповідними моделям:

Купити MacBook Pro 13 без Touch Bar Купити MacBook Pro 13 Touch BarКупити MacBook Pro 15 Touch Bar
MacBook Pro 13 без Touch Bar MacBook Pro 13 Touch Bar MacBook Pro 15 Touch Bar

Чи буде новий MacBook Pro в 2018

З огляду на те, що лінійка цих ноутбуків останній раз оновлювалася в червні 2017, можна вважати, що анонс нової моделі повинен відбутися вже незабаром. Існує вже велика кількість чуток і думок з приводу того, яким же все-таки буде Макбук Про 2018 року: про 6-ядерні процесори Intel Core i9 і додавання до нього з-процесора Apple (як у випадку з iMac Pro), про збільшення обсягу оперативної пам'яті до 32 ГБ. Існують навіть думки про те, що Епл можуть прибрати Touch Bar. Але одне ми можемо сказати точно - потрібно всього лише дочекатися наступної WWDC 2018 і дізнатися все це від самого виробника.

Про BigMag:
<strong>10 років</strong> на ринку України
10 років на ринку України
Більше <strong>100.000 клієнтів</strong>
Більше 100.000 клієнтів
1000+ відгуків на Google, середня оцінка 4,6*
Аудитирія в Instagram 125.000 та TikTok 187.000