Cart Link

Де і як збирають смартфони Samsung і Apple

Практично всі користувачі смартфонів знають про те, що Samsung- це виробник електроніки з Південної Кореї, а Apple-американська компанія, яка пустила товсті коріння в Купертіно. А також і про те, що переважна більшість смартфонів від цих брендів виготовляються зовсім в інших місцях. А ось де саме? Ось в цьому питанні ми і спробуємо розібратися в даній статті.

Самсунги корейські і не тільки

Основне виробництво смартфонів Samsung знаходиться в Кореї. У місті Куми, що є великим індустріальним центром провінції Кенсан-Пукто, розташовується ключове підприємство компанії. Воно випускає до 55 мільйонів гаджетів щорічно, використовуючи інноваційні технології. Наприклад, в цехах цього заводу застосовується лінія збірки, на якій новий смартфон народжується буквально за п'ять секунд. Вона ділиться на своєрідні «осередки», на кожній з яких готуються до складання різні вузли апарату.

Практично весь персонал фабрики - це дівчата, які призвичаїлися миттєво управлятися навіть з найдрібнішими деталями пристрою. Тому швидкість виготовлення одного телефону може вразити уяву стороннього спостерігача.

Завод в Куми - далеко не єдине підприємство, на якому випускаються Самсунги. Крім того, смартфони, портативні комп'ютери, смарт-годинник і іншу переносну електроніку роблять і у В'єтнамі. Підрозділ корпорації Samsung Electronics Vietnam має потужну виробничу базу в провінції Бакнінь. Також можна відзначити наявність двох великих дослідних центрів в Хошиміні і Ханої.

У Китаї до недавнього часу працювало відразу дві фабрики з випуску електроніки Самсунг. Але в 2018 році одна з них, розташована в місті Тяньдзінь була закрита. Сьогодні техніка, на якій нанесено напис MadeinChinaізготавлівается тільки в провінції Гуаньдун, де в Хойчжоу розташовується ще одне підприємство бренду.

Багато користувачів, які мають намір купити смартфон Samsung відчайдушно шукають на прилавках спеціалізованих магазинів виключно моделі корейської збірки. Вони наївно вважають, що такі апарати значно надійніше, довговічніше і функціональніша. Це оману. Вся справа в тому, що:

  • як корейські, так і китайські або в'єтнамські підприємства використовують одні і ті ж комплектуючі. Це дозволяє говорити про те, що всі апарати однаково надійні і відмінності між ними у внутрішній начинці повністю відсутні;
  • збірка гаджетів здійснюється на автоматизованих лініях. Сучасні технології дозволяють практично повністю виключити ручну працю. Людині, споглядає процес складання, залишається лише повторного пакування виробу в коробку і забезпечити його необхідними аксесуарами. Навряд чи це хоч якось впливає на якість і надійність;
  • компанія Самсунг ретельно контролює процес виробництва, тому не допустить шлюбу, незалежно від того, де саме збирається смартфон.

Єдиний нюанс - всі моделі смартфонів Samsung випускаються в двох варіантах - для американського і європейського ринку. У 2012 році після досліджень ентузіастів було з'ясовано, що перша працює значно швидше, ніж друга. Незважаючи на те, що виробник запевняє, що ніяких відмінностей в характеристиках немає, фірмовий процесор Exynos 9810 все-таки програє за продуктивністю чіпам Qualcomm Snapdragon.

Справедливості заради згадаємо, що китайські виробники налагодили випуск так званих реплік (а говорячи простою мовою - просто підробок) популярних Samsung Galaxy і інших моделей телефонів. Їх легко розпізнати за низькою ціною, дуже скромним технічними характеристиками, які значно поступаються оригіналам. Якість подібної продукції залишає бажати кращого, але вона нічого спільного з продукцією південно корейського бренду не має.

Смартфони Епл: теж Китай?

Піднебесна імперія виготовляє і більшу частину вступників на світовий ринок смартфонів iPhone. Але з ними все далеко не так просто. Весь процес виробництва можна розділити на кілька етапів, кожен з яких заслуговує окремого розгляду.

Проектування: Designed by Apple in California

Насамперед на батьківщині айфонів, в місті Купертіно, що в штаті Каліфорнія розробляється дизайнерське виконання апарату. Керує і бере безпосередню участь в цьому процесі Джонні Айва, в активі якого дизайн iPhone, iPad, а також портативних комп'ютерів Apple. Також головний офіс нікому не довіряє наступні операції:

  • розробка програмного забезпечення для смартфонів і для їх синхронізації з хмарними сервісами та іншими «яблучними» пристроями;
  • розробка рекламної стратегії і заходів щодо просування гаджетів;
  • розрахунок вартості пристроїв;
  • контроль якості. Він здійснюється надзвичайно суворо, тому серед айфонів мінімальний відсоток бракованих виробів.

Складно сказати, чи знають співробітники головного офісу, як саме збираються гаджети. Але левову частку слави за успіх на ринку кожної з моделей вони скромно приписують собі.

Збірка айфонів: Європа і Азія

За якість збірки iPhone, а також за їх бездоганну роботу несе відповідальність концернFoxconn (Тайвань). Адже саме в її цехах збираються так полюбилися користувачам усього світу гаджети. Найбільший завод цього бренду розташовується в тій же Піднебесної, в місті Шеньчжень. Продуктивність підприємства здатна вразити уяву - адже всього за добу з конвеєра сходить близько 400 тисяч апаратів, які тут же розлітаються по всьому світу.

Компанія Foxconn володіє заводами і в східній Європі. Тому виготовляються Айфони ще і в Чехії та Угорщині. Вона планує відкривати підприємство і на території США, так що цілком можливо в найближчому майбутньому можна буде говорити про те, що iPhone-це чисто американський продукт.

Комплектуючі для смартфонів

Компанія Самсунг Електронікс може набагато впевненіше заявляти про якість, надійності і довговічності всієї своєї техніки. Хоча б тому, що більшість комплектуючих для смартфонів, наприклад, виготовляються на підприємствах виробника. Все в тих же Кореї, Китаї і В'єтнамі.

На відміну від південнокорейського бренду, компанія Apple використовує компоненти від інших виробників:

  • практично всі чіпи для контролерів мобільних пристроїв виготовляє компанія Broadcom;
  • модулі бездротового зв'язку виконуються досить відомим на ринку брендом Qualcomm. Справедливості заради зазначимо, що і концерн Samsung використовує деталі від цього виробника;
  • компанія TSMC виробляє оперативну пам'ять для яблучних гаджетів, а японський бренд TDK - індукційні котушки.

Не можна згадати і про те, що компанія Епл встановлює на свої пристрої дисплеї від свого головного конкурента на мобільному ринку - від ... південнокорейського Самсунга. Практично всі апарати восьмий і наступних моделей забезпечені такими екранами. Раніше ж використовувалися панелі від не менш відомих Sharp, LG і Japan Display.

Як бачите, обидва надпопулярних бренду віддають виробництво своїх смартфонів на китайські, в'єтнамські і європейські підприємства. Але це ні в якому разі не говорить про погіршення якості переносної техніки. Воно строго контролюється з США і Кореї, тому залишається на незмінно високому рівні. Головне - не нарватися на підробку, яка не має нічого спільного ні з Самсунгом, ні з Еппл.

Про BigMag:
<strong>10 років</strong> на ринку України
10 років на ринку України
Більше <strong>100.000 клієнтів</strong>
Більше 100.000 клієнтів
4 магазини в Україні
1000+ відгуків на Google, середня оцінка 4,6*
Працюємо <strong>7 днів</strong> в тиждень та <strong>12 годин</strong> кожен день
Працюємо 7 днів в тиждень та 12 годин кожен день
Аудитирія в Instagram 117.000 та TikTok 112.000
Whatsapp
Замовити через telegram