Cart Link

Як підготуватися до блекауту, що потрібно знати та мати.

Повний блекаут цілком можливий, якщо звісно російські обстріли повторяться і ворожі ракетні удари пошкодять об'єкти критичної інфраструктури. Однак відсоток того, що блекаут дійсно станеться малий. А от проблеми з енергетикою є і невідомо на скільки ще будуть тривати. Деякі джерела інформації вважають, що перерви в енергопостачанні на цей раз можуть бути вже триваліші. Тож в цій статті ми розповімо як саме підготуватися до блекауту та пережити цю зиму з певним комфортом.


Світло, рішення для підзарядок


Більшість із нас уже запаслися всіма можливими освітлювальними засобами: від свічок до гірлянд на батарейках. Проте, ось список простих лайфхаків, які стануть в пригоді навіть найбільш завбачливим із нас:

  1. Рекомендує придбати різні види ліхтарів: кемпінгові, налобний, в деяких повербанках є встановлений led ліхтар і це кращий варіант через те, що не потрібно додатково запасатися батарейками.
  2. Придбати гірлянди, світлодіодні або USB-лампи — хороша альтернатива для забезпечення світла в кімнаті. На ринку сьогодні величезний вибір подібних пристроїв.
  3. Запастися свічками — не тільки для світла, вони також дають і тепло. Також відомо що звичайна парафінова свічка середнього розміру згорить приблизно за 25 хвилин, воскова горітиме до години, стеаринова — від 40 до 45 хвилин.
  4. Рекомендуємо також придбати кілька повербанків. Зараз в наявності є великий вибір, також є такі які можуть заряджати ноутбук.
  5. Придбати переноски з роз'ємами USB, кабелі Micro USB та USB Type-C, блоки для заряджання. Це потрібно для того, щоб максимально швидко і паралельно заряджати всі гаджети коли увімкнуть світло.

Звичайно найкращим рішенням буде придбати дизельний чи бензиновий генератор, проте це рішення не для всіх. У багатоквартирних будинках це не тільки незручно через сильний шум, але й небезпечно. Тому для квартир дорожчою альтернативою свічкам та гірляндам є зарядні станції, що мають вихід для розетки. Від станції потужністю 500 Вт мобільні телефони та інші гаджети можна заряджати цілодобово, холодильник може працювати до 5 годин, а газовий котел – до 4-х. Така станція коштуватиме від 20 тисяч гривень, в нас є великий вибір зарядних станцій, також наші оператори допоможуть обрати станцію саме для ваших потреб. Отже, основною задачею є забезпечити свою родину джерелами безперебійного живлення принаймні для того, щоб завжди була можливість зарядити телефон і залишатися на зв'язку.





Зв'язок, як підтримувати та де шукати


Якщо зі світлом та заряджанням пристроїв ми ще можемо справлятися, то зі зв'язком ситуація трохи гірша. Під час повного блекауту часто не працюють і мережі. Тому ми пропонуємо альтернативні способи для спілкування.

Тримати зв'язок із сусідами можна в месенджерах, які працюють через Bluetooth:

  1. Briar. працює автономно. Ви можете надсилати текстові повідомлення без підключення до інтернету або стільникового зв'язку.
  2. FireChat. Крім Bluetooth, програма також використовує Wi-Fi, що дозволяє користувачам відправляти текстові повідомлення, коли немає підключення до Інтернету або стільникового зв'язку.
  3. Bridgefy. Додаток дозволяє вам спілкуватися з користувачами в радіусі 100 метрів від вас. Людина повинна бути у вашому списку контактів.
  4. Two Way: Walkie Talkie. Це програма, яка робить із вашого смартфона щось схоже на рацію за принципом роботи.

Якщо перераховані вище програми вам не допомогли є ще спосіб підключатися до мережі інших операторів.

Як перемикатися між операторами стільникового зв'язку?

Буває так, що зв'язок одного оператора зникає, у той час, як інший — працює. Ви можете перемикатися між ними. Як це зробити?


iOS
Параметри → Стільникові дані → Вибір мережі → знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob

Android
Налаштування → Мобільна мережа → Оператор → знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob

Якщо зареєструватися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перезавантажте телефон і повторіть.

Чи може працювати без світла домашній інтернет / WiFi?


Перед цим як скупляти все необхідне, щоб живити роутер потрібно дізнатися у свого провайдера, чи працює ваш інтернет під час відключень світла. Якщо так, ось що вам знадобиться:

  • повербанк,
  • дізнатись, яка напруга потрібна вашому мережевому обладнанню (роутери, модеми, точки доступу тощо).


Якщо на пристрої або на зарядці для нього бачите напис 5V — шукайте кабель, де з одного боку — USB, а з іншого — штекер модема. Якщо 9V, 12V або більше — розберіться, чи ваш повербанк підтримує протоколи швидкого заряджання та чи живитиме модем. Якщо маєте сумніви — шукайте спеціальні кабелі або PD Trigger P30 Type-C PD2.0 PD3.0. Зазвичай у роутерах використовується DC-роз'єм. Це означає, що в інтернеті потрібний кабель можна знайти за запитом "usb dc 9/12v".





Чи варто мати запас продуктів?


Так, звісно. Потурбуйтеся, щоб у вас була їжа на 3-5 днів, на випадок, якщо не буде можливості готувати. Запас продуктів потрібно робити з огляду на те, що вони не зіпсуються без холодильника, насамперед це:

  • м'ясні та рибні консерви (не домашнього приготування);
  • сублімовані продукти – каші, супи та готові страви, які достатньо залити невеликою кількістю окропу;
  • сухарі, хлібці, печиво, шоколад, батончики, молоко, що згущує;
  • горіхи та сухофрукти.

Щодо продуктів, які залишилися в холодильнику, їх можна винести на балкон, якщо температура повітря близько нуля або нижче. Те, що швидко псується, варто з'їсти в першу чергу.


Чи варто мати запас води?


Запас води має бути на 3-5 днів. Враховуйте, що на кожного члена сім'ї треба 2 літри води на день, плюс потрібна вода для кип'ятіння та технічна. Треба знати, що централізовано вода буде подаватися в житлові будинки до 5-го поверху включно за графіком з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 21:00. Мешканці міста зможуть поповнити запас води зі встановлених гідрантів, які будуть відкриті протягом світлового дня.


Може знадобитися й аптечка


Підготуйте аптечку для першої домедичної допомоги заздалегідь та намагайтеся, аби вона була завжди десь поряд. Якщо у вас або у ваших близьких є хвороби, які вимагають постійного приймання конкретних ліків, на всяк випадок запасіться ними, адже шукати потрібні препарати у форс-мажорних ситуаціях буде непросто.


Теплі речі


Складіть теплі речі та ковдри в одному місці. Також ідеально підійдуть речі для туризму: одяг, спальні мішки тощо. Якщо довго не буде опалення та електроенергії вони допоможуть вам зігрітися та відносно комфортно перечекати цей час.


Документи


Тривожну валізку ніхто не скасовував. Складіть усі необхідні документи в один рюкзак чи сумку, яку ви зможете взяти, якщо доведеться швидко зібратися й поїхати, наприклад, до родичів.


Гроші


Потурбуйтеся, аби в домі завжди була готівка. Адже після вимкнення електроенергії банкомати теж перестають працювати та зняти потрібну суму може стати справжньою проблемою. Також можете роздрукувати карту відділень і банкоматів, які працюють у період відключення.


Про що ще варто подбати?


  • Дізнайтеся та збережіть адреси "Пунктів незламності" у вашому місті;
  • Завантажте офлайн мапи, наприклад Google карти;
  • Збережіть маршрути громадського транспорту у вашому місті;
  • Підготуйтеся до переміщення вулицями у темну пору доби: подбайте про ліхтарик та відповідний одяг.


І пам'ятайте: усе погане колись закінчиться.

Потурбуйтесь про власну безпеку та комфорт і вірте в краще.

Про BigMag:
<strong>10 років</strong> на ринку України
10 років на ринку України
Більше <strong>100.000 клієнтів</strong>
Більше 100.000 клієнтів
4 магазини в Україні
1000+ відгуків на Google, середня оцінка 4,6*
Працюємо <strong>7 днів</strong> в тиждень та <strong>12 годин</strong> кожен день
Працюємо 7 днів в тиждень та 12 годин кожен день
Аудитирія в Instagram 117.000 та TikTok 112.000
Whatsapp
Замовити через telegram