Cart Link

Огляд MacBook і MacBook 12

У нашому блозі вже було чимало інформації про ноутбуки від компанії Apple. Ми розповідали вам про лінійках продуктивних ноутбуків MacBook Pro. Про те, як вони вперше з'явилися на ринку, і як лінійка розвивалася далі. Після цього ми писали про всіх моделях і особливості лінійки ультрабуків компанії - MacBook Air .

Три MacBook 12 на столі

Сьогодні ж, ми докладно розкриємо інформацію про лінійку ноутбуків без приставок - просто MacBook (в даний момент представлена лінійкою MacBook 12), які почали випускатися паралельно з "професійними" варіантами в 2006 році. Що це за ноутбуки, які були їх характеристики, особливості, і у що перетворився цей модельний ряд? Зараз ви все дізнаєтеся.

Що таке MacBook і як він з'явився?

Якщо ви читали нашу статтю про історію MacBook , про те якими були найперші портативні комп'ютери від "купертіновцев" починаючи c Macintosh Portable, то ви повинні знати їх ранні моделі. Найпопулярнішими ноутбуками кінця 90-х були саме PowerBook цієї компанії. Так само, прочитавши нашу детальну статтю про MacBook Pro , ви швидше за все знаєте про те, чому ж все-таки ноутбуки від Apple називаються саме макбуков. Якщо коротко: компанія перейшла на оновлені процесори Intel і вирішила прибрати приставку "Power" з назви, яке було дано на честь встановленого раніше процесора - PowerPC. Крім цього, Еппл так само хотіли додати до своїх пристроїв приставку "Mac", як в iMac. Так і з'явилися ноутбуки Apple MacBook.

Стів Джобс на Macworld в 2006

Найперші макбуков вийшли в 2006 році, після того як Стів Джобс презентував їх на конференції Macworld Expo. У цьому році були випущені відразу дві абсолютно різні лінійки - MacBook і MacBook Pro. Так як про другі ми вже писали, то настав час розповісти про звичайні MacBook, без додаткових приставок до назви.

MacBook - це бюджетний ноутбук від компанії Apple, який за потужністю, функціоналом і нововведення стояв нижче ультрабуків Air і продуктивних лептопів Pro. Він випускався з 2006 по 2012 рік, а в 2015 був перезапущений, тільки вже у вигляді MacBook 12. Ця лінійка була націлена на звичайних користувачів, а також використанні її для навчання. Цей пристрій було самим продаваним Mac'ом компанії (за 5 місяців в 2008 році він став найбільш продаваним ноутбуком серед всіх брендів в США). Хоч моделей з 2006 до 2012 року (а пізніше і з 2015 і по наш день) виходило досить багато, проте їх можна просто розділити по дизайну. Їх було всього 4, для більш зрозумілого розподілу назвемо їх "поколіннями".

Перше "покоління" MacBook

Перше покоління макбуков, або перший дизайн, представляв собою пряме продовження ноутбуків iBook G4, тільки з трохи оновленим зовнішнім виглядом і, звичайно ж, процесором. Дані пристрої були доступні в двох кольорах - білому і чорному (був дорожче першого). Їх корпус виконаний з полікарбонату, що дуже відрізняється від сучасного цілісного алюмінію. Ця лінійка була тонше своїх попередників, а їх екран ширше. До того ж, MacBook 1,1 став першим пристроєм Apple (паралельно з MacBook Pro), яке почало використовувати роз'єм MagSafe для харчування. Також був замінений порт mini-VGA на mini-DVI.

Чорний і білий MacBook 2006 року

Якщо Макбук Про був представлений в більш "індустріальному" дизайні, який був встановлений PowerBook G4, то звичайний Макбук був саме першим ноутбуком Apple, який представляє поточні особливості лінійки компанії - глянсовий дисплей, "утоплена" в корпус клавіатура і магнітна засувка на кришці.

Моделі першого "поколнеія" з полікарбонатною корпусом виходили з 2006 по 2009 рік. Основою цих ноутбуків був процесор Intel Core Duo, який з кінця 2006 року замінили на Intel Core 2 Duo. Для того, щоб коротко описати основні характеристики цієї лінійки і узагальнити їх, ми порівняємо першу і останню модель цих макбуков:

MacBook 1,1 2006 рокуMacBook 5,2 2009 року
MacBook 1,1 (Early 2006) MacBook 5,2 (Mid 2009)
  • 13,3-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1280х800;
  • Процесор Intel Core Duo з тактовою частотою 1,83 - 2,0 ГГц;
  • 512 МБ ОЗУ (2 модуля по 256 МБ);
  • Графічний адаптер Intel GMA 950 з 64 МБ відеопам'яті;
  • 60 або 80 ГБ HDD;
  • OS X 10.6.8 "Snow Leopard";
  • Розміри: 27,5 х 325 х 227 мм;
  • Вага: 2,4 кг.
  • 13,3-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1280х800;
  • Процесор Intel Core 2 Duo з тактовою частотою 2,13 ГГц;
  • 2 ГБ оперативної пам'яті (2 модуля по 1 ГБ);
  • Графічний адаптер NVIDIA GeForce 9400M з 256 МБ відеопам'яті;
  • 160 ГБ HDD;
  • OS X 10.11 "El Capitan";
  • Розміри: 27,5 х 325 х 227 мм;
  • Вага: 2,3 кг.

Як видно, основне, чим відрізнялися ці моделі, були саме технічні параметри. Також, в першій версії ноутбука був доступний оптичний привід, який до кінця 2008 року прибрали з наступних моделей пристроїв. З функціональних портів і роз'ємів були доступні: два роз'єми USB 2.0, 1 FireWire 400 (аналог в наш час - порт Thunderbolt), аналогові вхід і вихід. Крім цього в ноутбуки були вбудовані камери iSight Camera з роздільною здатністю 640 на 480 пікселів.

Саме таким були перші ноутбуки Apple без спеціальних приставок, проте з часом вони почали кардинально змінюватися. Це сталося вже в другому "поколінні".

Unibody MacBook

Як і в випадку "професійних" комп'ютерів компанії, так і звичайні ноутбуки перейшли на монолітні корпуси Unibody в середині-кінці 2008 року. Що ж таке Unibody? Unibody - це корпус MacBook, який виготовлений з цілісного листа алюмінію. Завдяки цьому здається, ніби ноутбук взагалі не розділений на частини, а також таке виробництво зменшує його розміри і вага.

Unibody MacBook 5,1 2008 року

Модель MacBook 5,1 поставлялася з двоядерним процесором Core 2 Duo (2,0 - 2,4 ГГц), 2 ГБ оперативної пам'яті (2 модуля по 1 ГБ), інтегрованою графічною картою NVIDIA GeForce 9400M з 256 МБ виділеної пам'яті і 160 ГБ, або 250 ГБ на HDD. У даній моделі, на відміну від останніх моделей першого дизайну, був доступний оптичний привід SuperDrive. Якщо вага першої і останньої моделі першого покоління відрізнялися за все на 100 грам, то тут різниця дуже відчувається - вага Unibody-бука склав вже всього 2 кг. Розміри пристрою так само були зменшені - 24,1 х 325 х 227 мм.

За дизайном, дана модель повторювала риси вже відомого MacBook Air, які були повторені і в MacBook Pro. Крім зменшення ваги і товщини в цій моделі, завдяки використанню алюмінієвого корпусу, сюди також додали підсвічування для клавіатури.

Unibody MacBook 5,1 2008 року включений

Незважаючи на велику кількість переваг цієї моделі, багато користувачів і експерти виділяють і недоліки цієї лінійки. Наприклад, в звичайному макбуков встановлений дисплей, якість якого помітно гірше, ніж у варіантах з приставкою Ейр і Про. Він має малі кути огляду, більш змиті кольору і бляклу підсвічування. Ще одним мінусом моделі назвали відсутність порту FireWire.

Комбінований дизайн MacBook

Якщо ви подумали, що про полікарбонатний дизайн корпусу Apple вже забули, і далі випускалися тільки алюмінієві ПК, то ви глибоко помиляєтеся. Так, в 2009 році компанія з Купертіно випускає оновлений 13,3-дюймовий MacBook з корпусом з полікарбонату, однак виконаний за технологією Unibody. Він, як і алюмінієвий аналог, має закруглені кути і грані.

Пластиковий Unibody MacBook 6,1 2009 року

З основних дизайнерських рішень можна виділити білу глянцеву робочу панель, яка стійка до слідів від пальців, а також використання скляної панелі тачпада з підтримкою Multi-Touch, як в Pro-варіанті пристрою. Як і в Unibody-моделі, тут так само був відсутній FireWire-роз'єм. З функціональних портів тепер доступні 2 USB 2.0 і об'єднаний вхід 3,5 мм. Порт на висновок відеосигналу тепер представляв собою Mini DisplayPort. На нижній частині ноутбука встановлені гумові протиковзкі елементи, для кращого розміщення комп'ютера на робочому столі. Так само можна виділити і автономність MacBook, яка тепер досягала цілих 7 годин, що сильно відрізнялося від 5 годин на попередніх моделях.

Пластиковий Unibody MacBook 7,1 2010 року

Ця лінійка з об'єднаним дизайном була представлена лише двома моделями: перша вийшла в кінці 2009 року, а друга - в середині 2010-го. Як в MacBook 6,1, так і MacBook 7,1 було встановлено 2 ГБ оперативної пам'яті, яку можна було розширити. Основною відмінністю цих ноутбуків була модель встановленого процесора - Intel Core 2 Duo. У ранньому варіанті був встановлений P7550 з частотою 2,26 ГГц, а в більш пізньому - P8600 з 2,4 ГГц. В обох моделях був встановлений жорсткий диск на 250 ГБ. Якщо дивитися на графічний процесор, то в першій моделі ми зустрінемо вже знайомий нам NVIDIA GeForce 9400M, а в другій вже новіший NVIDIA GeForce 320M. Вага та розміри ідентичні - 2,1 кг і 27,4 х 330 х 232 мм. Якщо порівняти з попередніми "поколіннями", то можна помітити зростання габаритів, проте це можна зрозуміти, якщо врахувати збільшення технічних параметрів і енергоємність батареї.

Як і з попередніми моделями, багато користувачів відзначали як і гідності, так і недоліки цієї лінійки. Особливо знову торкнулися теми нестачі порту FireWire і слота для SD-карт. З основних плюсів виділили покращений, в порівнянні з попередніми моделями, дисплей. Навіть з огляду на те, що компанія Apple додала багато покращень в ці пристрої, дана лінійка була зупинена у виробництві вже в 2011 році. Однак зовсім скоро вона знову вийшла на ринок.

Що таке MacBook 12?

Так, в 2011 році Apple зупинили виробництво своїх ноутбуків без приставок, проте вже в 2015 вони по-новому вдихнули життя в ці комп'ютери. Якщо порівнювати всі попередні покоління цього макбуков, то можна сказати що, то що ми бачимо зараз - зовсім інше пристрій, який не має ніякого відношення до минулим. Що ж таке Макбук 12?

MacBook 12 Rose Gold і Space Gray

MacBook 12 - це ультрабук компанії Apple, який трохи більше в діагоналі свого 11-дюймового попередника Аїр, але легше і мобільніше. Це перша лінійка ноутбуків, яка стала доступна в повній колірному ряду компанії, як у смартфонів (з 2016 року). Якщо ви зацікавлені в придбанні MacBook 12, то ви зможете знайти найактуальніші моделі 2016 і 2017 року нашому інтернет-магазині:

MacBook 12 2016 року MacBook 12 2017 року
MacBook 12 2016 MacBook 12 2017

Перше, ніж так відрізняється оновлений ноутбук від Apple - дисплей. Тепер це не типові 13,3 дюйма, це оновлений Retina 12-дюймовий екран з роздільною здатністю 2304х1440 точок. Використовуючи РЕТІНА-дисплей, як в iPhone або інших новітніх пристроях Apple, компанія надала користувачам яскраву, контрастну і насичену картинку, яка доповнюється великими кутами огляду і щільністю пікселів - 226ppi. Крім дисплея, виробники так само повернули цього комп'ютера тонкий алюмінієвий Unibody-корпус, який тепер поставляється відразу в 4-х кольорах: Space Gray, Silver, Gold і Rose Gold (став доступний з 2016 року). Розміри і вага корпусу теж вражають, особливо, якщо порівняти їх з попередніми лінійками: всього 920 грам і 3,6-13,2 х 280 х 196 мм в габаритах.

MacBook 12 Gold

Всі функціональні порти були переосмислені і оптимізовані. Дану модель можна назвати просто - нічого зайвого, адже тут є всього один порт USB - Type C і один роз'єм 3,5 мм. Порт USB-C, в свою чергу, є універсальним - ви можете підключати периферійні пристрої, заряджати MacBook, підключати його другого дисплею і інше. Незважаючи на невеликі розміри і товщину цього ультрабука, його батареї вистачить мінім на 9 годин роботи без додаткової підзарядки при середніх навантаженнях (від 10 годин на новіших моделях). Це було досягнуто завдяки використанню літієво-полімерної батареї 39,7 год (пізніше 41,4).

Як і з найпершим "поколінням" макбуков, можна показати порівняльну характеристику найпершої моделі 12-дюймових пристроїв і останньої, актуальною 2017 року:

MacBook 12 Space Gray 2015 рокуMacBook 12 Rose Gold 2017 року
MacBook 12 (8,1 Early 2015) MacBook 12 (10,1 Mid 2017)
  • 12-дюймовий Retina-дисплей з роздільною здатністю 2304х1440;
  • Процесор Intel Core M з архітектурою Broadwell: до 2,4 ГГц (M-5Y31) або 2,6 ГГц (M-5Y51);
  • 8 Гб оперативної пам'яті;
  • Графічний адаптер Intel HD Graphics 5300;
  • 256 або 512 ГБ SSD;
  • Можна користуватися в кольорах: Space Gray, Silver, Gold.
  • 12-дюймовий Retina-дисплей з роздільною здатністю 2304х1440;
  • Процесор Intel Core M3, Core i5 або Core i7 з архітектурою Kaby Lake: до 3,0 ГГц (m3-7Y32), 3,2 ГГц (i5-7Y54) або 3,6 ГГц (i7-7Y75);
  • Від 8 до 16 ГБ оперативної пам'яті;
  • Графічний адаптер Intel HD Graphics 615;
  • 256 або 512 ГБ SSD;
  • Можна користуватися в кольорах: Space Gray, Silver, Gold і Rose Gold.

Крім начинки і кольору, ці моделі відрізняються механізмом клавіатури - в першому встановлена перша, а в другому - друга версія механізму "метелик". Цей механізм зменшує хід клавіш. Також була покращена їх форма - тепер вона прямокутна. Крім самого механізму, в клавіатурі встановлена її підсвічування.

клавіатура

Чи будуть якісь поновлення MacBook 12 в 2018

Як і у випадку з Pro-ноутбуками "купертіновцев", так і з 12-дюймовими ультрабуками, існує величезна кількість чуток з приводу поновлення цього лінійного ряду в поточному році. Деякі джерела повідомляють, що в цьому році Макбук 12 не отримає ніяких істотних оновлень. Однак яке оновлення можна назвати "істотним"? Повний редизайн - це, швидше за все, істотно, але перехід на більш сучасні процесори Intel і графічні чіпи AMD - швидше за все немає. Також, є чутки про те, що в MacBook додадуть Touch Bar і Touch ID, як в MacBook Pro . Але ця інформація дуже малоймовірна, так як Тачбар був прийнятий дуже неоднозначно навіть в "професійних" пристроях. Ще одним приводом для суперечок буде додавання більшої кількості портів. Можливо, це і трапиться, адже для додавання ще одного роз'єму можна не збільшувати товщину пристрою, а просто додати його з іншого боку.

Крім сказаного вище існує ще більше чуток та іншої інформації від експертних авторів, але це все одно неофіційна інформація. Для того, щоб все знати напевно, потрібно просто почекати наступного WWDC цього літа і побачити все своїми очима.

Про BigMag:
<strong>10 років</strong> на ринку України
10 років на ринку України
Більше <strong>100.000 клієнтів</strong>
Більше 100.000 клієнтів
4 магазини в Україні
1000+ відгуків на Google, середня оцінка 4,6*
Працюємо <strong>7 днів</strong> в тиждень та <strong>12 годин</strong> кожен день
Працюємо 7 днів в тиждень та 12 годин кожен день
Аудитирія в Instagram 117.000 та TikTok 112.000
Whatsapp
Замовити через telegram